Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych

Prezydent wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą 15 stycznia wziął udział w spotkaniu noworocznym z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Polsce.
Kościół Greckokatolicki w Polsce reprezentowali: Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Eugeniusz Popowicz – Metropolita Przemysko-Warszawski, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Włodzimierz Juszczak – Ordynariusz Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej, ks. mitrat Bogdan Stepan – wikariusz generalny, ks. mitrat Stefan Batruch – dziekan warszawsko-lubelski i ks. kanclerz Paweł Rohuń.
Wiele pokoleń, niezależnie od języka i wiary, wspólnie walczyło o Rzeczpospolitą, o to by Polska była wolna i niepodległa – mówił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda, wskazując, że dziś Polska zapewnia bezpieczeństwo, spokój i możliwość normalnego życia.
Andrzej Duda dziękował zebranym za możliwość spotkania w tak licznym gronie – przedstawicieli różnych związków wyznaniowych, Kościołów, narodów i grup etnicznych, „związanych jednym, najważniejszym elementem – wspólną Rzeczpospolita”. – Wielkim symbolem wspólnoty obywateli Rzeczypospolitej są polskie cmentarze wojenne. (…) Są tam groby z krzyżem i łacińskim i prawosławnym i z półksiężycem i z gwiazdą Dawida i ci żołnierze leżą obok siebie, tak jak walczyli razem” – wskazywał.
Prezydent podkreślał, że Polska zapewnia bezpieczeństwo, spokój, możliwość normalnego życia. – Oto właśnie walczyli – żeby była wolna, żeby była niepodległa, żeby była suwerenna – zaznaczył.

Print this pageEmail this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on VK